VII MEMORIAŁ ZENONA JARACZA W ŁUCZNICTWIE

IMG_9844_0.JPG

1 lutego 2020 r. w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się już VII edycja zawodów łuczniczych upamiętniająca jedlickiego działacza sportowego Zenona Jaracza. Co roku dzień memoriału - to wielkie wydarzenie sportowe w naszym mieście, które swoją obecnością uświetniają członkowie rodziny Jaraczów. W tym roku byli z nami Pani Krystyna Jaracz – córka Pana Zenona, oraz wnukowie Pan Wojciech i Pan Tomasz wraz z małżonką Katarzyną i dziećmi. W ceremonii otwarcia i zakończenia zawodów uczestniczyli także: Pan Marcin Filip - Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze, który powitał wszystkich uczestników i dokonał otwarcia zawodów, Pan Piotr Woźniak – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wojciech Florczak – Dyrektor GOSiR oraz Roman Kudroń – Prezes ŁUKS Jedlicze. Sędzią głównym zawodów był Pan Zdzisław Toczek.

Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników, jednak do rywalizacji w dniu zawodów stanęło łącznie 105 zawodników z 10 klubów Województwa Podkarpackiego, w tym 20 zawodników ŁUKS Jedlicze, którzy osiągnęli znakomite wyniki:

II miejsce – Drużyna ŁUKS kat. Open

III miejsce – Drużyna ŁUKS kat. Młodsza

I miejsce – Józef Kudroń kat. Open

II miejsce – Bartłomiej Gos kat. Open

II miejsce – Malwina Kubit kat. Młodzik

III miejsce – Anna Szafran kat. Dziecko

III miejsce – Filip Grabek kat. Dziecko Młodsze.

V miejsce – Kacper Rozpara kat. Dziecko Młodsze

VI miejsce – Katarzyna Kozioł kat. Open

VI miejsce – Julia Sanocka kat. Dziecko Młodsze

VII miejsce – Maja Warchoł kat. Dziecko Młodsze

VIII miejsce – Małgorzata Tenerowicz kat. Dziecko Młodsze

 

Klasyfikacja końcowa – wyniki

 

Tegorocznemu memoriałowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa, której motywem przewodnim była historia łucznictwa w Jedliczu w latach 1951 - 2020, którą tworzył przez ponad 40 lat trener, wychowawca i działacz Zenon Jaracz. Przedstawiono zdjęcia oraz sprzęt łuczniczy, który był używany od 1951 roku, kiedy sekcja została założona. Dla młodych zawodników wystawa była okazją do zapoznania się z tym, jak łucznictwo wyglądało 70 lat temu.

Dziękuję bardzo za pomoc w organizacji zawodów:

- Gminie Jedlicze

- GOSiR Jedlicze

- JPGKiM Jedlicze

- Firmie Jubiler Jaracz

- Rodzicom i Zawodnikom ŁUKS Jedlicze

 

Red. Roman Kudroń

IMG_9853_0.JPG

IMG_9877_0.JPG

IMG_9899_0.JPG

IMG_9909_0.JPG

IMG_9950_0.JPG

IMG_9931_0.JPG